FRANCHISE

FRANCHISE

NEDEN PAYNA GRUP?


Payna Grup; 2003 yılından bu yana bünyesindeki Erciyes Börek, Dilim Börek ve Pastannecim markalarıyla gıda sektörünün öncülüğünü yapmaktadır. Payna Grup kısa vadede Türkiye’nin börekçisi, baklavacısı ve pastacısı olma yolunda girişimcilerin bütçesine uygun karlı ve sürdürülebilir franchise modeli ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Kısa dönemde baklava, börek ve pasta sektöründe tüm Türkiye’ye yayılmayı 2019-2020 döneminde 200 mağaza olmayı hedeflemektedir. Payna Grup markaları 2021 yılı sonunda 400 mağaza ile dünya çapında bilinirliği ve yurt içi ve yurt dışında franchise ağını geliştirmeyi amaçlamaktadır.


  • Bünyesinde 3 markayı barındıran Payna Grup 2003 yılından bu yana hizmet veren markalarıyla sektöründe tek olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir.
  • Birbirinden lezzetli ürün gamıyla her geçen gün büyümeye devam etmektedir.
  • Hizmet ve kaliteden ödün vermeden Türkiye’nin her köşesine yayılarak vazgeçilmez lezzetlerini müşterilerine sunmayı hedeflemektedir.


FRANCHISE MODELİMİZ

- Düşük Yatırım Modeli

- Yatırımın Kısa Sürede Geri Dönüşü

- Ürün ve Hizmet Standardı

- Profesyonel Yönetim Anlayışı

- Ustalık Gerektirmeyen Kurgu

- Eğitim ve Personel Desteği

- %100 Müşteri Memnuniyeti Politikası

- Profesyonel Reklam ve Pazarlama Desteği

SIKÇA SORULAN SORULAR

Franchisee adayları telefon ve mail aracılığı ile bilgi alarak başvuru formunu doldurur. Başvuru yapan adaylardan uygun profile sahip olanlar ön görüşmeye davet edilir. Adaylar değerlendirilerek, girişimci ruha sahip, markaya değer katacak, yeniliklere açık ve işinin başında bizzat duracak adaylar arasından seçim yapılır. Doğru lokasyon için gerekli fizibilite çalışmaları sonrası uygun dükkanlar kiralanır. Kiralamadan sonra inşaat süreci yaklaşık 45-50 gündür. Bu süre içerisinde franchise alan kişiye teorik ve pratik eğitimler verilir. Sözleşme 5 yıllık süre ile imzalanır. Açılış operasyonunda ana firma destek sağlamaktadır.

80- 100 m2 bir mağaza için toplam yatırım maliyeti 250.000-350.000 TL arasında değişmektedir. Yatırımın 18-24 ayda geri dönüşü hedeflenmektedir.

Şubelerden aylık royalty bedeli alınmamaktadır. Ulusal reklamlar ana firma tarafından karşılanmaktadır.

Franchisee’larımıza işletme danışmanlığı, mimari proje ve dizayn, kârlılık analizi, personel alımı ve eğitim desteği, operasyon, satış stratejileri, reklam ve pazarlama konularında destek sağlanmaktadır.